Historie tenisového oddílu TJ Spartak Polička

Z dobového tisku:

Odbor založen v roce 1928. Zprvu se hrálo na dvorci v „Lázních“, po postavení stadionu na vlastním dvorci, který vyhovuje všem požadavkům. Hrány byly pouze zápasy přátelské (Litomyšl, Svratka, Hlinsko, Nové Město, Česká Třebová atd.). Mladší hráči-studenti, klubem odchovaní, bohužel, brzo odcházeli, proto nebylo sportovně dosaženo žádoucích výsledků. Uspořádáno bylo několik turnajů o přebor klubu, které po stránce sportovní i společenské splnily vždy svůj úkol. V květnu 1936 byla uspořádána zdařilá exhibice pražských hráčů, populárního Vlasty Buriana a p. Blabola. Na turnaji o pohár dr Brejchy v Hlinsku dobyl náš první hráč A. Víšo v srpnu 1935 úspěchu získáním I. ceny jako nejlepší hráč klubů Českomoravské vysočiny.

Od roku 1941 je odbor řádným členem České tennisové asociace. Ve vedení klubu se vystřídali K. Neřold, A. Kocian a dr. Pešek. Nejúspěšnějšími hráči byli dr Masák, K. Neřold, Ing. Pátek, dr Přibyl, A. Víšo, dr Šimerka, Zelinka, z dam: H. Bazoniová, Bandouchová a Tesaříková.

Samotný tenisový areál se od „Lázní“ v Liboháji postupně přestěhoval do areálu dnešního, bohužel již jen fotbalového stadionu, dále se pak už hrálo na kurtech přímo ve městě. Kurty byly postaveny v blízkosti sokolovny, kde musely v roce 1988 nejprve ustoupit stavbě zimního stadionu a pak ještě v roce 1999 supermarketu. Takto se dostaly až na současné místo. V roce 2001 byl dobudován tento areál se 6 antukovými kurty a budovou se sociálním zařízením, klubovnou a barem. Velký podíl a zásluhu na tom, že tenisový oddíl, potažmo město Polička disponuje moderním a příjemným areálem, má dlouholetý člen a předseda oddílu Josef Schwach. Finančně stavbě areálu pomohla i firma Báča s.r.o. Od roku 2004 je na zimní sezonu stavěna i nafukovací hala, která na 3 kurtech vytváří takřka ideální podmínky pro hru a tenis je tak možné hrát v Poličce celoročně.

V takto vybudovaném areálu tenisový oddíl pokračuje a píše svoji další historii. Oddíl má své zastoupení jak ve všech žákovských kategoriích, tak i v kategorii veteránů. Zejména ti dokazují, že tenis je sportem pro celý život a jak dobře se jím lze bavit.

Nejenom soutěžní hráče, ale i širokou veřejnost zve tímto ke hře výbor tenisového oddílu.