Činnost tenisového oddílu TJ Spartak Polička v roce 2012

Tenisový oddíl i v roce 2012 pokračoval s drobnými  úpravami v zajetých kolejích jako v minulých letech.

Prioritou je práce s mládeží od 5-ti do 18-ti let, které se v průběhu celého roku věnujeme a pořádáme pro ně turnaje jednotlivců a přihlašujeme je do soutěží družstev. Máme také početnou skupinu hráčů starší generace, která se stejně jako mládež, účastní soutěží jednotlivců a družstev.

Rok 2012 jsme zaznamenali v historii jak Českého tenisu FED CUP A DAVIS CUP, tak i našeho oddílu jako nejúspěšnější, co do konečných umístění našich družstev. Celkem jsme do bojů vyslali sedm týmů z nichž pět zaznamenalo umístění na stupních vítězů. Veliká radost panuje nad starším žactvem a seniory, kterým se podařilo obsadit 1. místa. Družstva dorostu a babytenistů A, obsadila 2. místa a minitenisté A, 3. místo. Těchto pět týmů mělo zápasovou bilanci 24:7. Ještě jsme měli B týmy v minitenisu a babytenisu, ve kterých byli začínající hráči, kteří sbírali zápasové zkušenosti a tak umístění na posledních místech v tabulkách není zas tak rozhodující, vždyť někteří z nich budou sbírat důležité body v roce příštím. Celkem naše družstva odehrála 44 zápasů.

Na našich dvorcích bylo pořádání celkem 39 turnajů. 21 jich bylo pro registrovanou mládež, 10 pro hráče neregistrované a 8 turnajů bylo v rámci soukromých aktivit. Pořádali jsme také 11.2. zimní a 4.8. letní mistrovství Pardubického kraje neregistrovaných hráčů.

Poslední prázdninový týden se konalo pro naše hráče mládežnických kategorií soustředění na našich dvorcích, kterého se zúčastnilo 32 hráčů. Poslední den tohoto soustředění mezi hráče přišel starosta našeho města pan Jaroslav Martinů a předal všem úspěšným hráčům soutěží družstev pamětní poháry.

Čtyřicet našich hráčů a hráček se po celý rok více či méně zúčastňovalo turnajů jednotlivců jak na našich dvorcích, tak i na dvorcích v různých městech naší země. Mezi nejaktivnější patřili Adam Jelínek s 26 turnaji, Zdenda Jílek s 21 turnaji, Bára Quittová s 10 turnaji a Lucka Jílková s 8 turnaji. Na základě výsledků z těchto turnajů a výkonech při soutěžích družstev, vyhlašujeme hráče roku našeho oddílu. Za rok 2012 toto ocenění získal, stejně jako v loňském roce, Zdenda Jílek, který na turnajích získal devět 1. míst, šest 2. míst a jedenáct 3. míst a opět posunul historicky nejlepší Bodovou Hodnotu hráče našeho oddílu na 20.

V měsíci listopadu zveřejnil ČTS žebříčky jednotlivců ve všech kategoriích za rok 2012. Mezi mladšími žáky bylo klasifikováno 1 711 hráčů. Zdenda Jílek byl na 154. místě, Adam Jelínek 168. a Radim Hnát 601..

Mladších žákyň bylo 1 049 a Bára Quittová byla na 327. místě.

Starších žáků bylo 1 088 a Adam Jelínek se Zdendou Jílkem obsadili shodně 553. místo, Štěpán Švanda skončil 582. a Martin Tutko byl na 753. místě.

Starších žákyň bylo 680 a Bára Quittová byla 661 místě.

Dorostenců bylo 1 068 a Radek Vytlačil obsadil 890. místo.